Skip to content

NEN7510 gereviseerd!

Geplaatst door Sincerus op januari 9, 2012

De NEN7510 is door een groep vak deskundigen gereviseerd en gepubliceerd. Het grootste verschil met de vorige versie (2004) is dat alle eisen t.a.v. informatiebeveiliging in de zorg nu in 1 document verzameld zijn en niet meer zoals voor heen uitgewerkt in de NEN7511 serie. Ook is de norm nu meer in lijn met de ISO/IEC 27001 waardoor het geheel leesbaarder en overzichtelijker is geworden.  De hoofdstukindeling en terminologie zijn nu gelijk aan de ISO27001.

Per paragraaf wordt er nu vermeld:

  • Beheersdoelstellingen, wat moet er worden bereikt;
  • Beheersmaatregel, een specifieke maatregel om aan de doelstelling te voldoen.
  • Aandachtspunten en aanbevelingen voor implementatie

Nieuw in de NEN7510 zijn een hoofdstuk over risicomanagement (H.3) en over het managementsysteem informatiebeveiliging (H.4).

Deel ons artikel!

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Twitter

Reacties

Er zijn nog geen reacties.

Add a Comment

Required

Required

Optioneel

  1. Informatie is te belangrijk om hier onvoorzichtig mee om te gaan. Tijd om actie te ondernemen! Neem contact met ons op, voor beveiligingsadviezen.

Recente reacties

    Over Sincerus

      Sincerus Consultancy helpt organisaties, ongeacht hun schaalgrootte of technische infrastructuur, bij het implementeren en borgen van het gewenste niveau van informatiebeveiliging door middel van analyses, advies, training en begeleiding. Daarbij gaat veel aandacht uit naar beschikbaarheid van data, betrouwbaarheid van data en contingency, maar ook naar de menselijke factor, die  vaak een cruciale rol speelt bij het ontstaan van beveiligingsincidenten.